TEAM 3 op rand van degradatie....

door TL Paul D., 5 april 2018


Woensdagavond 4 april 2018 speelde TEAM 3 zijn laatste wedstrijd in klasse 1A van het seizoen 2017/18. Na een vlotte rit richting Oude-Tonge hadden we nog voldoende tijd om ons moed in te drinken middels 'n bakkie koffie. We speelden tegen het eerste team van SOF/DZP en om aan degradatie te ontsnappen diende er op z'n minst gelijkgespeeld te worden, bij een nederlaag hadden we het lot niet meer in eigen hand. En helaas draaide het daar uiteindelijk op uit: Rond half twaalf, bij 'n 4 - 1 achterstand, was niet meer te verwachten dat alle 3 resterende partijen in ons voordeel beslist zouden worden. Invaller John Ruitenberg, met zwart zeer solide spelend tegen ongeslagen Adriaan Tieleman, kon de beslissende remise niet uit de weg gaan en daarmee was de wedstrijd beslist. Als grote verrassing, voor mij althans onverwacht, wist Dick Straathof daarna tegen Marcel de Ruiter het volle punt binnen te slepen, als enige van ons team! Onze kopman Paul Batenburg moest zich uiteindelijk tevreden stellen met remise: Ivo Lagendijk hield de deur potdicht.

Het begin van de wedstrijd was vredelievend: Arrian Rutten kreeg na ruim 'n uur spelen van tegenstander en topscorer Johan du Pree 'n remisevoorstel; er was weinig reden om dat te weigeren. Zo ook besloten Evert Mulder en Mark van Putten de strijdbijl te begraven, een half uurtje later. Aan de overige borden werd echter de strijd onverminderd voortgezet en de onzen kregen het zeker niet cadeau. Wouter Scheffer kreeg 'n inslag op f7 te verwerken en Ruud van Hooff besliste de partij op nogal hardhandige wijze. Volgende klap werd uitgedeeld door Jan Vonk. Na 'n wel zeer onregelmatige opening van Martin Jaspers Focks kwam deze de moeilijkheden niet meer te boven. Toen was het de beurt aan hun hoogstgerate speler Ronald Sparreboom. Hij verraste Arend Bongers met 'n veelbelovend paardoffer en tilde de score naar eerdergenoemde 4 - 1 in ons nadeel.

Het pleit was hiermee beslecht: 5 - 3 werd de eindstand in het voordeel van de eilandbewoners, zoals geschetst in het begin van dit verslag. Ons lot ligt nu in handen van de 16 spelers van Hendrik Ido Ambacht en CSV, die morgenavond (6 april) elkaar ontmoeten in Capelle a/d IJssel. Alleen 'n 4 - 4 als uitslag van deze match kan ons TEAM 3 redden........
  SOF/DZP 1        1892 - RSR Ivoren Toren 3   1780 5 - 3
1. Ivo Lagendijk      1787 - Paul Batenburg     1978 ½ - ½
2. Adriaan Tieleman    1962 - John Ruitenberg     1845 ½ - ½
3. Marcel de Ruiter    1862 - Dick Straathof     1816 0 - 1
4. Ronald Sparreboom    1982 - Arend Bongers      1832 1 - 0
5. Mark van Putten     1960 - Evert Mulder      1817 ½ - ½
6. Ruud van Hooff     1920 - Wouter Scheffer     1653 1 - 0
7. Johan Dupree      1802 - Arrian Rutten      1673 ½ - ½
8. Jan Vonk        1864 - Martin Jaspers Focks  1623 1 - 0