Af en toe moet je gewoon wat mazzel hebben

door TL Bas, 9 oktober 2023


Zaterdag 7 oktober speelde het eerste uit tegen het eerste van De Pion Roosendaal. Een paar jaar geleden was dat nog een stabiele tweedeklasser. Na een terugval naar de vierde klasse zijn ze dit seizoen toch weer in de derde klasse opgedoken.

De teamspirit zat zaterdag wel goed, want voor de afwisseling was ons team compleet. Alleen de TL was afwezig, maar aangezien die toch non-playing is, was dat niet onoverkomelijk. Michael verving mij en is het kunstje niet verleerd.

De Pion speelt in zo’n klassieke Brabantse bar dancing genaamd The Black Horse. Veel donker hout en mooie toog. Het was behoorlijk vol met schakers. Ook hun tweede en derde ontvingen gasten. Een inspirerende atmosfeer om een goed resultaat neer te zetten.

Homayoun had zijn oom meegenomen. Dat bracht kennelijk geluk want hij bracht als eerste het volle punt binnen 1 - 0:

Homayoun zegt hier over: “After my opponent made some inaccurate moves in the opening, we reached this critical position where I had a clear advantage and potential strong attack. The knight sacrifice was too tempting to reject, but I had to make sure he does not have anything funny such as Be3++ followed by rook/queen take on c2 as my queen was defending c2 as well. I also saw that when my pawn is on f6, he cannot defend the g7 square easily as Rc7 will lead to mate and Qe3++ and Queen h6 will be met with Qf5!!. Later my opponent said that he totally missed Qf5.”

Onze clubkampioen Joost speelde op bord 2 met zwart. Joost won een pion, maar helaas kreeg zijn tegenstander teveel tegenspel en moest Joost in remise berusten. 1½ - ½

Nathanael kreeg met wit geen blijvend voordeel en tekende de vrede in een symmetrische remisestelling. 2 - 1

Dylan kreeg een soort van Frans op het bord. Zijn offensief om op de damevleugel door te breken om de stelling te openen voor zijn lopers zag er goed uit. Hij zag op zet 15 een geweldig mooi dame-offer, maar durfde het toch niet aan. Hij dacht dat hij niet genoeg compensatie voor de dame zou krijgen. Later gaf Stockfish toch aan hij blijkbaar toch genoeg compensatie zou hebben. Nadat hij dit dameoffer had gemist, sloot de stelling zich en waren zijn winstkansen weg waardoor het in remise is geëindigd. 2½ - 1½

Michael had met verschillende uitdagingen te kampen: Heel vroeg opstaan om om 12:00!! achter het bord te zitten in Roosendaal(!!), teamleider zijn en ook nog eens vroeg in de partij een stuk verliezen. Desondanks wist Michael met een vol punt naar Rotterdam terug te reizen. Speel na en huiver... 3½ - 1½

Joaquin maakte het nog bonter door zich bijna mat te laten zetten en toch nog met het volle pond de trein in te stappen. 4½ - 1½

Mees boekte een reguliere overwinning: 5½ - 1½

Lucas was als laatste klaar. Hij meldt: “Mijn tegenstander speelde met wit zonder enige ambitie en het lukte mij niet om het kleine beetje druk dat ik had om te zetten in winst. Ik heb het nog wel lang geprobeerd, maar helaas was het niet genoeg.”

Uiteindelijk dus een nette teamoverwinning met 6 - 2.

Verslag van de tegenstander

 De Pion 11827-RSR Ivoren Toren 120612 - 6
1.Koen Riemens1935-Mees van Batenburg21560 - 1
2.Marcel Huijser1920-Joost van Rosmalen2110½ - ½
3.René van den Broek1909-Homayoun Mohtaat20380 - 1
4.Carlo Rens1945-Dylan Achuthan2098½ - ½
5.Erik van Elven1852-Nathanael Spaan2079½ - ½
6.Ad Bruijns1711-Lucas Gortemaker2029½ - ½
7.Thijs van Tilborg1610-Joaquin Aarts19530 - 1
8.Marieke van Essen1730-Michael Fung20260 - 1